Podijeljeno 462 para sportske obuće za učenike osnovnih i srednjih škola

Sretan Božić i Novu 2016. godinu želi Vam Gradsko društvo Crvenog križa Koprivnica
22/12/2015
U ovoj godini prikupljeno 6074 doza dragocjene tekućine
22/12/2015

KOPRIVNICA – Gradsko društvo Crvenog križa Koprivnica podijelilo je 462 para tenisica za učenike slabijeg imovinskog stanja iz ukupno 16 osnovnih i srednjih škola s područja Koprivnice i 11 okolnih općina.
U akciji Solidarnost na djelu 2015, koja je tijekom listopada provedena u Koprivnici i okolnim općinama, ukupno je prikupljeno 74.457,19 kuna. Prema Odluci Glavnog odbora Hrvatskog Crvenog križa, u obavezi smo uplatiti deset posto sredstava u Fond solidarnosti HCK, nakon odbijanja troškova akcije, a od preostalog iznosa Gradsko društvo Crvenog križa Koprivnica kupilo je 462 para tenisica, za što je izdvojeno ukupno 61.263,40 kuna.
I ovom prilikom zahvaljujemo svim našim volonterima koji su tijekom listopada na području Grada Koprivnice i 11 općina sudjelovali u akciji Solidarnost na djelu te svim našim sugrađanima koji su svojim donacijama sudjelovali u ovoj akciji.
Protekle godine u akciji Solidarnost na djelu prikupljeno je 2.000 kuna više, no kupljeno je i podijeljeno školama 327 pari tenisica iz razloga što je polovica ukupnog iznosa bila namijenjena za pomoć u poplavama u istočnoj Slavoniji.
Podjela 1 Podjela 2

hck
hck

Comments are closed.

Skip to content